Dětská herna a kavárna Duhový ráj, se sídlem na Okružní 1 na Lesné, jež je veřejnosti přístupná, zahájila v září 2015 již svou sedmou sezónu . Na samém počátku byla myšlenka Elišky Pokorné a Jany Levínské, a dnes zná logo s veselými panáčky většina maminek, tatínků a především dětí nejen na Lesné, ale i v blízkém okolí. Díky skvělé práci celého kolektivu je zde vytvořeno prostředí pro setkávání, vzdělávání, nalezení přátel, sdílení radostí i starostí, které jsou součástí péče o děti.

Duhový ráj prošel v létě roku 2015 kompletní rekonstrukcí a nabízí daleko širší možnosti využití.                     Celý prostor se skládá z kavárny a prostorného dětského koutku s velikým domečkem a spoustou didaktických pomůcek a interaktivních her, dvou cvičebních sálů, výtvarné dílny a venkovní zahrádky.

20150920_154151

V roce 2014 jsme pro Vás kompletně zrenovovali naši venkovní zahrádku. Dovezli jsme nový písek do našeho pískoviště, postavili novou trampolínu, ještě větší, než jste znali z naší loňské sezóny.  Dále jsme navezli a následně položili na zahrádce úplně nový povrch. A poslední, asi nejzásadnější změnou bylo dokončení kompletního oplocení včetně zavíracích vrátek, takže se již nemusíte bát, že by děti utekly na parkoviště nebo mimo areál Duhového Ráje.  Fotografie z akce:

 

Dne 19. 4. 2012 získalo naše dětské a mateřské centrum certifikát BABY FRIENDLY zařízení, více na www.babyfriendlycertificate.cz

V kavárně je možnost občerstvení – velmi dobrá káva, čaje, zákusky, tousty, zmrzlina atd. Samozřejmostí je přebalovací pult, lehátka pro miminka, mikrovlnná trouba pro ohřátí vlastního jídla a pro rodiče WiFi připojení. Centrum poskytuje hlídání dětí v době nepřítomnosti rodičů, kdy si děti ve známém prostředí postupně zvykají na delší odloučení od maminky. Velmi žádané jsou i pronájmy celého prostoru za účelem (nejen) dětských oslav.
O prázdninách zde probíhají příměstské tábory. Venkovní pískoviště bylo rozšířeno o letní zahrádku s občerstvením, kde se i v parném létě můžete schovat do stínu stromů.

Díky zájmu rodičů se počet zájmových kroužků zdvojnásobil, proto byl rozšířen přízemní prostor  pro cvičení do dvou cvičebních sálů a  byla rozšířena herna i kavárna. Duhový ráj nabízí pohybové kroužky pro rodiče s dětmi od 0 do 6 let, jejich součástí jsou např. baby masáže, znakování kojenců a batolat Baby Signs, především však společné hraní s písničkami, říkadly a pohybovými hrami. Zdravý vývoj miminek je pravidelně kontrolován zkušenou fyzioterapeutkou. Ve výtvarných kroužcích se děti od 2 let seznamují zábavnou formou s různými materiály, technikami a pomůckami. V nabídce je také angličtina či italština nejen pro děti, ale i pro dospělé. Všechny kurzy vedou zkušené lektorky, které vyzařují velkou lásku k dětem. Výsledkem navázaných přátelských vztahů je i společný letní pobyt celých rodin.

Kavárna oblékla nový kabátek :-), prohlédněte si naši FOTOGALERII.


This post is also available in: Angličtina