Vytvořil Pressfoto - Freepik

Vytvořil Pressfoto – Freepik

 

Mezigenerační centrum Duhový ráj

 

Propojujeme generace!

 

Čím dál častěji se setkáváme s neúctou ke stáří a vzájemnou netolerancí. Našim cílem je to změnit! Chceme dokázat, že stáří není jen poslední etapou života v osamělosti, ale naopak může být plné radosti, vzájemného respektu, aktivního pohybu a zábavy. Dopřejme seniorům užívat si své stáří aktivně a být spokojení. Cítit se potřebnými a plnohodnotnými členy společnosti.

 

Propast mezi generacemi je velmi znatelná, a jak lépe to změnit, než právě projením generací. Naše mateřské centrum jsme tedy rozšířili o mezigenerační centrum a maximálně podporujeme správně fungující mezigenerační dialog. Propojení dětí a seniorů je, jak jistě uznáte, tou nejlepší cestou. Děti mohou načerpávat zkušenosti, zvyky a tradice, moudrost od seniorů a naopak oni díky dětem mohou nasávat energii, lásku a chuť do života.

 

Jsme nesmírně vděční za podporu a nadšení rodičů a návštěvníků Duhového ráje, kteří rozšíření našeho mateřského centra o mezigenerační vítají s otevřenou náručí a není jim mezigenerační propast lhostejná. Děkujeme!

 

Vytvořili jsme kurzy pro seniory

Po mnoha studiích a analýzách jsme vytvořili pro seniory škálu různorodých kurzů, které jsou zaměřeny na zdravý aktivní pohyb, práci s motorikou, trénování paměti, tvůrčí činnosti nebo komunikaci a setkávání se nejen se svými vrstevníky, ale i právě s generací nejmladší.

  • Aktivní spokojený senior — KLAS
  • Divadelní vzpomínání
  • Keramika pro seniory
  • Komunikační skupiny — prevence degenerativních onemocnění
  • Komunikační terapie — senioři + děti 3-6 let
  • Pohybové aktivity — ergoterapie
  • Umělecko-řemeslné techniky
  • Výtvarné techniky

Bližší informace o jednotlivých kurzech naleznete v přehledu kurzů pro seniory

Přehled kurzů pro seniory

 

Plánujeme SEZNAMKU i pohádkovou babičku. Nebo dědečka?

Seznamka

Víme, že je i mnoho seniorů, kteří nemají svá vlastní vnoučata nebo dokonce zůstali sami. Stejně tak jako je i mnoho rodin, co nemají prarodiče pro své děti. Proč je tedy nespojit a dopřát dětem skvělou „náhradní“ babičku či dědečka? Nebo osamělé babičce nabídnout možnost mít vysněné „náhradní“ vnouče, kterému se budou moci věnovat a pomoci si vzájemně od samoty.

Proto do budoucna chceme splnit náš další cíl, a to vytvořit Seznamku, pomocí níž budou rodiny bez vlastních dědečků a babiček vyhledat „náhradní“ dědečky či babičky pro své děti. A senioři se nebudou cítit nepotřební, a naopak děti budou nadšené, že mají prarodiče.

 

Pohádková babička. Nebo dědeček?

Pamatujete si, jak jste jako malé děti zbožňovali pohádky a příběhy, které vám četla maminka, tatínek nebo babička? Nebo snad dědeček? Tak přesně tento pocit nekonečné zvědavosti proložené dětskou fantazií a nedočkavostí chceme dopřát i dnešním dětem. Pravidelně je Pohádková babička bude brát na místa plná princezen, princů, králů či královen, draků nebo červených karkulek a mnoha dalších pohádkových postav, které znáte i neznáte.

A to rozhodně není vše, plánů a nápadů máme plnou hlavu i notýsky 😉

 

Máme pro vás překvapení:

Máte ve svém blízkém okolí seniora, který se cítí osamělý a ztratil chuť do života?

Nebo je to dokonce vaše maminka, tatínek, babička nebo dědeček?

Věnujte jim dárek, který nejen udělá radost, ale vrátí je do společnosti. Dá jim smysl života a po boku dětí jim opět vykouzlí úsměv.

Vytvořili jsme dárkové poukazy na vybrané kurzy. Vybírat můžete z šesti kurzů vždy ve variantě 2, 5 a 10 lekcí.

Věnujte dárek, který potěší a pomůže!

 

Vyberte se dárkový poukaz a napište nám. Nebo rovnou volejte na +420 774 132 588, ať máte dárek co nejdříve 🙂